Lokalita

Ráj lyžařů, skialpinistů i běžkařů

Janské Lázně a jejich okolí jsou doslova rájem pro všechny milovníky zimních sportů. Skialpinisté mohou vyrazit s průvodcem i bez po zasněžených turistických cestách. Milovníky adrenalinu čekají udržované snowparky. Lyžaři si vyberou z různých náročností sjezdovek. A na běžkaře čeká několik km upravovaných tras.

I vy můžete mít ty nejlepší sjezdovky za domem

Skiresort Černá hora – Pec

Je to právě strategická poloha místa, která vám dovolí užít si lyžování, v kteroukoliv denní dobu. Všechny vleky v okolí jsou součástí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, takže vám bude stačit jeden jediný skipas, díky kterému se svezete na 44 km sjezdovek. Stačí udělat pár temp na lyžích a hned jste na sjezdovkách v resortu Duncan. S lyžemi na rameni dojdete za 5 minut na vlek Formánek nebo Košťálka. Vlek Formánek vás vyveze pod vleky Idyla a Protěž. A pak se už snadno napojíte na jednu z nejdelších sjezdovek na Černé hoře. Odměnou za výstup vám bude úžasný sjezd téměř k vašemu domu.

Krkonoše jsou místem her a krásných výhledů

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC vám výletní trasy zpestří dětskými interaktivními parky, minigolfem nebo lezeckou stěnou. Velice oblíbeným místem v Janských Lázních se stala Stezka korunami stromů. Hravá i naučná cesta vás provede od kořenů až ke špičkám stromů. Od Zlatého Hamru je navíc toto okouzlující místo vzdálené pouhé 3 km. Na vrchol Černé hory vás vyveze kabinová lanovka přímo z  Janských Lázní. Cyklostezek a turistických tras, které vás provedou bohatou horskou přírodou je v okolí Zlatého Hamru mnoho. Záleží jen na vás, který vrchol Krkonoš chcete dobýt.