Honí se vám hlavou spousta otázek?

Nejste sami! Na ty nejčastější jsme se pokusili odpovědět právě zde. Pokud nenajdete tu svou otázku a odpověď na ni, pak nám bez váhání napište nebo zavolejte.

Chcete si apartmán v Krkonoších koupit, ale nevíte...

Můžu ovlivnit podobu interiéru či exteriéru domu?

Jsme otevření vašim požadavkům a pokud budou technicky možné, pak je i zrealizujeme. Nabízíme široký výběr materiálů a provedení standardů.

Exkluzivní právo na volbu jedné z pěti variant exteriéru máte v případě, že jste první kupující domu. Druhý kupující již vnější podobu domu ovlivnit nemůže.

Jaké je vybavení domu?

Dům vám předáme připravený „k nastěhování“. V ceně domu, kromě vámi vybraných standardů, podlahových krytin, dlažeb a obkladů, vnitřních dveří, jsou i kuchyňská linka s vestavěnou lednicí, troubou, sklokeramickou deskou i digestoří a také prostorná vestavěná skříň v zádveří. Vybavení domu rozšíříme po domluvě a za příplatek třeba o kouřovod pro instalaci kamen, myčku nádobí nebo další vestavné skříně.

Kdy se mohu nastěhovat?

Chcete-li se zabydlet co nejdřív, pak si vyberte polovinu domu jehož stavba už je v realizaci (2L, 4P). Část domu 3P vám předáme nejpozději v červnu 2019. Na začátku roku 2019 nabídku rozšíříme o domky z druhé etapy.

Budete chtít svůj apartmán pronajímat a zajímá vás...

Jak mohu apartmán pořídit a financovat?

Vaším prvním krokem je podpis rezervační smlouvy a složení rezervačního poplatku ve výší 80 000 Kč. Následně projednáme podmínky pro uzavření smlouvy SoBSK (smlouva o budoucí kupní smlouvě), rez. popl. se po podpisu SoBSK stává součástí úhrady kupní ceny.

Podle zdrojů vašich financí (vlastní finance nebo hypotéka) jsme navrhli dvě varianty platebních kalendářů pro nemovitost s prodejní cenou 5 080 000 Kč.

 

Vlastní finanční zdroje Částka
Rezervační poplatek 80 000 Kč
Podpis SoBSK 800 000 Kč
Dokončení hrubé stavby 1 600 000 Kč
Dokončení domu a podání kolaudační žádosti 1 600 000 Kč
Podpis kupní smlouvy
(do bankovní úschovny do doby změny vlastnických práv)
1 000 000 Kč

 

Hypotéka Částka
Rezervační poplatek 80 000 Kč
Podpis SoBSK
(z vl. fin. zdrojů)
1 000 000 Kč
Dokončení hrubé stavby 1 600 000 Kč
Dokončení domu a podání kolaudační žádosti 1 400 000 Kč
Podpis kupní smlouvy
(do bankovní úschovny do doby změny vlastnických práv)
1 000 000 Kč
Kolik mě bude stát provoz domu a vytápění?

Apartmán má své samostatné přípojky nezávislé na druhé polovině domu. Budete mít vlastní elektroměr i vodoměr, zálohy na spotřebu si stanovuje každý individuálně. Areál má společnou čistírnu odpadních vod, jejichž náklady na provoz jsou rozúčtovány mezi majitele stejně jako správa a údržba areálu, osvětlení, svoz odpadů, úklid sněhu a údržba areálu. Pro první rok je stanovena výše zálohy na 2 500 Kč/měs., následující roky stanovíme zálohu dle skutečných nákladů na provoz areálu. Připojení k internetu zajišťuje společnost SatAn Trutnov, která areál pokryje bezdrátovým připojením.

Hlavním zdrojem tepla je tepelné čerpadlo firmy NIBE. Vlastním vytápěním je ve všech místnostech podlahové topení. Toaleta a koupelna je vybavena samostatně regulovaným topným žebříkem.

Jakou budu mít záruku na dům a jaká je jeho životnost?

Záruka na dům, kterou můžete uplatnit přímo vůči nám, je dána Občanským zákoníkem 60 měsíců. Na konstrukci a jednotlivé prvky se pak vztahuje záruka od výrobce, jako je například záruka výrobce střešní krytiny 40 let.

Používáme materiály, které mají dlouhou životnost a budou vám bez větší údržby sloužit mnoho desítek let.

Vyplatí se mi apartmán koupit jako investici?

Určitě ano. Hlavní sezóna v Janských Lázních trvá 16 týdnů v zimě a 12 týdnu v létě. O pronájem apartmánu je zájem i mimo sezónu. Při plném vytížení a pod odečtení nákladů by váš roční výnos měl být až 300 000 Kč. Více o možnostech investičních nemovitostí čtěte v sekci Investice.

Pomůžete mi s pronájmem apartmánu?

Navázali jsme spolupráci s Infocentrem SkiResortu v Janských Lázních, které vám za příznivou provizi zajistí obsazenost během celé sezóny.

Je možné spolupracovat s nějakým správcem ohledně úklidu?

Infocentrum Janské Lázně vám nabízí službu závěrečný úklid za jednorázovou částku 2 500 Kč. Služba zahrnuje:

  • předání klíčů a apartmánu hostům při příjezdu, případně inkasování doplatku za pobyt, vedení ubytovací knihy,
  • po skončení pobytu kontrola a převzetí apartmánu od hostů,
  • úklid všech místností, doplnění hygienických náplní,
  • kompletní převlečení ložního prádla a výměna ručníků i jejich vyprání.

Nedozvěděli jste se, co vás zajímalo?

Kontaktujte nás