Honí se vám hlavou spousta otázek?

Nejste sami! Na ty nejčastější jsme se pokusili odpovědět právě zde. Pokud nenajdete tu svou otázku a odpověď na ni, pak nám bez váhání napište nebo zavolejte.

Chcete si apartmán v Krkonoších koupit, ale nevíte...

Můžu ovlivnit podobu interiéru či exteriéru domu?

Jsme otevření vašim požadavkům a pokud budou technicky možné, pak je i zrealizujeme. Nabízíme široký výběr materiálů a provedení standardů.

Exkluzivní právo na volbu jedné z pěti variant exteriéru máte v případě, že jste první kupující domu. Druhý kupující již vnější podobu domu ovlivnit nemůže.

Jaké je vybavení domu?

Dům vám předáme připravený „k nastěhování“. V ceně domu, kromě vámi vybraných standardů, podlahových krytin, dlažeb a obkladů, vnitřních dveří, jsou i kuchyňská linka s vestavěnou lednicí, troubou, sklokeramickou deskou i digestoří a také prostorná vestavěná skříň v zádveří. Vybavení domu rozšíříme po domluvě a za příplatek třeba o myčku nádobí nebo další vestavné skříně.

Kdy se mohu nastěhovat?

Chcete-li se zabydlet co nejdřív, pak si vyberte apartmán v domě A nebo F, jejichž dokončení plánujeme na prosinec 2021. Podle zájmu budou do nabídky postupně přidávány i ostatní domy, zároveň s upřesněním jejich termínu dokončení.

Budete chtít svůj apartmán pronajímat a zajímá vás...

Jak mohu apartmán pořídit a financovat?

Vaším prvním krokem je podpis rezervační smlouvy a složení rezervačního poplatku ve výší 100 000 Kč. Následně projednáme podmínky pro uzavření smlouvy SoBSK (smlouva o budoucí kupní smlouvě), rezervační popl. se po podpisu SoBSK stává součástí úhrady kupní ceny.

Podle zdrojů vašich financí (vlastní finance nebo hypotéka) jsme navrhli dvě varianty vzorových platebních kalendářů pro nemovitost s prodejní cenou, 4,4 a 6,3 mil. Kč

Vlastní finanční zdroje Částka
Rezervační poplatek 100,0 / 100,0 tis. Kč
Podpis SoBSK 900,0 / 1 400,0 tis. Kč
Dokončení hrubé stavby 1 200,0 / 1 800,0 tis Kč
Dokončení domu a podání kolaudační žádosti 1 400,0 / 2 000 tis. Kč
Podpis kupní smlouvy
(do bankovní úschovny do doby změny vlastnických práv) 800,0 / 1 000 Kč

Kolik mě bude stát provoz domu a vytápění?

Apartmán má své samostatně měřené přípojky vody a tepla. Budete mít vlastní elektroměr, vodoměr i měření tepla, zálohy na spotřebu si stanovuje každý individuálně. Areál má společnou čistírnu odpadních vod, jejichž náklady na provoz jsou rozúčtovány mezi majitele stejně jako správa a údržba areálu, osvětlení, svoz odpadů, úklid sněhu a údržba areálu. Pro první rok je stanovena výše zálohy na 2 500 Kč/měs., následující roky stanovíme zálohu dle skutečných nákladů na provoz areálu. Připojení k internetu zajišťuje společnost Lukas-Net, která areál pokryje připojením optickým kabelem.

Hlavním zdrojem tepla je tepelná čerpadla firmy NIBE. Vlastním vytápěním je ve všech místnostech podlahové topení. Toaleta a koupelna je vybavena samostatně regulovaným topným žebříkem.

Jakou budu mít záruku na dům a jaká je jeho životnost?

Záruka na dům, kterou můžete uplatnit přímo vůči nám, je dána Občanským zákoníkem 60 měsíců. Na konstrukci a jednotlivé prvky se pak vztahuje záruka od výrobce, jako je například záruka výrobce střešní krytiny 40 let.

Používáme materiály, které mají dlouhou životnost a budou vám bez větší údržby sloužit mnoho desítek let.

Vyplatí se mi apartmán koupit jako investici?

Určitě ano. Hlavní sezóna v Janských Lázních trvá 16 týdnů v zimě a 12 týdnu v létě. O pronájem apartmánu je zájem i mimo sezónu. Při plném vytížení a pod odečtení nákladů by váš roční výnos měl být až 300 000 Kč. Více o možnostech investičních nemovitostí čtěte v sekci Investice.

Pomůžete mi s pronájmem apartmánu?

Navázali jsme spolupráci s Infocentrem SkiResortu v Janských Lázních, které vám za příznivou provizi zajistí obsazenost během celé sezóny.

Je možné spolupracovat s nějakým správcem ohledně úklidu?

Infocentrum Janské Lázně vám nabízí službu závěrečný úklid za jednorázovou částku 2 500 Kč. Služba zahrnuje:

  • předání klíčů a apartmánu hostům při příjezdu, případně inkasování doplatku za pobyt, vedení ubytovací knihy,
  • po skončení pobytu kontrola a převzetí apartmánu od hostů,
  • úklid všech místností, doplnění hygienických náplní,
  • kompletní převlečení ložního prádla a výměna ručníků i jejich vyprání.

Nedozvěděli jste se, co vás zajímalo?

Kontaktujte nás